Ez a csirkehúsos fogás egy igazi Toszkán specialitás, de Itália más részein is megtalálható az étlapok kínálatában. A “pollo alla cacciatora”, melyet a vidék lakossága készített nagyobb ünnepek alkalmával egyszerű, autentikus, szerény alapanyagokból készül. A fogás egyszerűsége abban rejlik, hogy elkészítéséhez nincs szükség egzotikus alapanyagokhoz, mert a recept csak olyan nyersanyagokat használ, ami a ház körül megtalálható vagy legalábbis megtalálható volt a hajdani falusi gazdaságokban.
Miért hívják a fogást "cacciatora"-nak? A "Cacciatora" (= vadász módra) kifejezés, egyes feltevések szerint onnan ered, hogy a vadászok (= cacciatore) az elejtett vadhúst ízesítették, fokhagymával és rozmaringgal, amelyet később a háziállatokból készített fogások ízesítésére is használni kezdtek.
Előkészítési idő: | 20 perc |
Sütési idő: | 60 perc |
Típus: | szárnyasétel, egytálétel |
Nehézségi fok: | könnyű |
Hozzávalók 4 személyre:
2 db sárgarépa
1 db vöröshagyma
400 g paradicsompüré
1 kisebb fej zeller
1 csokor petrezselyem
1 dl vörösbor
olaj
só, bors ízlés szerint
Elkészítése
- Megtisztítjuk, megmossuk a csirkét majd kisebb darabokra vágjuk. Érdemes a csirkén rajtahagyni a bőrét is, mert finom ízt kölcsönöz a fogásnak.
- Egy nagyobb serpenyőben felforrósítjuk az olajat, beletesszük a csirkedarabokat és nagyjából 10 perc alatt mindkét oldalukat ropogósra pirítjuk.
- A csirkéhez keverjük az apróra vágott hagymát, fokhagymát, a lereszelt zellert és sárgarépát, a rozmaring ágat, sózzuk, borsozzuk és további 5 percig pirítjuk.
- Amikor az alapanyagok már szépen összepirultak, hozzáöntjük a vörösbort, jól összekeverjük és hagyjuk, hogy a bor szépen elpárologjon (ehhez 4-5 perc szükségeltetik).
- Hozzáadjuk a paradicsomszószt, ezzel is jól összekeverjük majd lefedve 30-40 perc alatt készre pároljuk.
- Tálalás előtt megszórjuk friss apróra vágott petrezselyemmel. Köretként burgonyapürét, puliszkát (polenta) párolt rizst kínálhatunk mellé.
Kiegészítés:
- A fogás fűszerezéséhez használhatunk még őrölt szerecsendiót és kakukkfüvet is.
- A kezdetekben fehérborral készítették az ételt, de egyes szakácsok szerint a vörösbor karakteresebb ízt kölcsönöz a fogásnak így érdemes ezt használni.
0 Megjegyzések